Содржини

10.06.2015   Репрезентации - До 21 год

Репрезентација до 21 година: Да го наплатиме трудот

Македонската репрезентација до 21 година утре против Исланд на гостински терен ги отвора квалификациите за пласман на Европското првенство 2017 година.

09.06.2015   Репрезентации - До 19 год

Минимален пораз на репрезентацијата на Македонија до 18 години

Македонската репрезентација до 18 години беше минимално поразена со 1:0 од селекцијата на Шведска. Натпреварот се одигра на тренинг центарот „Петар Милошевски" во комплексот „Куќа на фудбалот".

09.06.2015   Репрезентации - До 21 год

Благоја Милевски: Сите со нетрпение го очекуваме натпреварот, тоа покажува тимски дух

Македонската репрезентација до 21 година денеска патува за Исланд каде на 11. јуни против домашната селекција ги отвора квалификациите за пласман на Европското првенство 2017 година.

08.06.2015   Репрезентации - До 19 год

Горан Станиќ: Време е да почнеме да победуваме

Репрезентацијата на Македонија до 19 години утре и на 11. јуни против селекцијата до 19 години на Шведска ќе одигра два контролни натпревари на тренинг центарот „Петар Милошевски".

31.05.2015   Репрезентации - До 19 год

У18: Бугарија го доби пријателскиот натпревар со 1-2

Во натпревар во кој иницијативата беше на наша страна, особено во второто полувреме, гостите сепак заминаа со победа од 1-2.

30.05.2015   Репрезентации - До 19 год

Горан Станиќ објави список за три контролни натпревари на репрезентација до 18 години

Репрезентацијата на Македонија до 18 години (1997) во периодот од 31. мај до 11. јуни ќе одигра три пријателски натпревари.

30.05.2015   Репрезентации - До 21 год

Репрезентација до 21 година: Мотивирани, полни со самодоверба и желба за добар резултат

Македонската репрезентација до 21 година ги продолжува подготовките за првиот квалификациски натпревар против Исланд за пласман на Европското првенство.

26.05.2015   Репрезентации - До 21 год

Ваљмир Нафиу му се става на располагање на селекторот Милевски

Ваљмир Нафиу, напаѓачот на кипарскот првак Апоел ќе биде дел од репрезентацијата на Македонија до 21 година за првиот квалификациски натпревар за пласман на ЕП на гостувањето во Исланд.

22.05.2015   Репрезентации - До 21 год

Благоја Милевски го објави списокот на фудбалери за натпреварот против Исланд

Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 21 година, Благоја Милевски го објави списокот на фудбалери за квалификацискиот натпревар против Исланд кој се игра на 11. јуни на гостински терен во Хафнарфјордур.

Календар
А репрезентација