Содржини

05.02.2015   Репрезентации - Футсал

Скендеровски: Последен тест пред најважните квалификации во нашата футсал историја

Македонската А футсал репрезентација на 9. и 10. февруари во спортскиот центар „Јане Сандански“ ќе одигра два контролни натпревари против Грузија.

29.01.2015   Репрезентации - Футсал

Контролна футсал пресметка против Грузија во Скопје

Футсал репрезентацијата на Македонија на 9. и 10. февруари ќе одигра два пријателски натпревари против репрезентацијата на Грузија.

21.01.2015   Репрезентации - До 19 год

Горан Станиќ: Имам доверба во младите фудбалери

Горан Станиќ, поранешниот фудбалер на Вардар, Цементарница, Работнички, интернационалец во Словенија, Шкотска и Шпанија по петнаесетина години се враќа во македонскиот фудбал.

13.01.2015   Репрезентации - До 21 год

Репрезентацијата до 21 година на 5. февруари ги дознава противниците за пласман на ЕП 2017

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година на 5. февруари на извлекување во Нион, Швајцарија ќе ги добие противниците за квалификацискиот циклус за пласман на ЕП 2017 година.

08.01.2015   Репрезентации - Футсал

Македонија го освои второто место на футсал турнирот 4 нации во Полска

Македонската футсал репрезентација е поразена во финалето од репрезентацијата на Полска со 3:2. Вината за поразот треба да ја бараме кај нас бидејќи пропуштивме многу шанси кои не ги искористивме уште во првиот дел.

07.01.2015   Репрезентации - Футсал

Вечерва Полска и Македонија ќе се борат за прво место на турнирот 4 нации

Нашата футсал репрезентација денеска од 19:15 часот ќе игра во финалето против домаќинот Полска.

05.01.2015   Репрезентации - Футсал

Македонија славеше против Естонија со 5-1

Македонската А футсал репрезентација денеска убедливо ја совлада репрезентацијата на Естонија со 5:1 на пријателскиот турнир во Тиши Полска.

04.01.2015   Репрезентации - Футсал

Реми против Молдавија на првиот натпревар од купот 4 нации

Македонската А футсал репрезентација ремизираше на првиот натпревар (3:3) против репрезентацијата на Молдавија, на турнирот 4 нации кој се одржува во градот Тиши во Полска.

Календар
А репрезентација