Содржини

11.12.2014   Репрезентации - До 21 год

Бесир Демири: Репрезентацијата до 21. година има потенцијал за големи резултати

Бесир Демири, талентираниот фудбалер на Шкупи е дел од селективниот тренинг камп на македонската репрезентација до 21. година која денеска го игра вториот контролен натпревар против битолски Пелистер.

05.12.2014   Репрезентации - До 21 год

Саша Ќириќ: Ќе бидеме репрезентација за почит

Спроти селективниот тренинг-камп на репрезентацијата на Македонија до 21. година разговаравме со техничкиот менаџер на младата селекција, Саша Ќириќ.

04.12.2014   Репрезентации - Футсал

А Футсал: Македонија повторно и даде пет гола на Црна Гора

Македонската футсал репрезентација по вторпат беше поуспешна од селекцијата на Црна Гора во тест натпреварот што се одигра во СЦ „Јане Сандански“.

03.12.2014   Репрезентации - Футсал

А Футсал: Македонија – Црна Гора 5-2

Македонската А футсал репрезентација убедливо со 5-2 ја совлада Црна Гора на првиот од двата контролни натпревари во спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје.

Календар
А репрезентација