Содржини

16.11.2014   Репрезентации - До 21 год

У-21: Македонија ја победи Црна Гора со 1:0

Репрезентацијата на Македонија со 21. година славеше победа против Црна Гора од 1:0 на контролниот натпревар одигран на теренот во комплексот „Куќа на фудбалот“.

04.11.2014   Репрезентации - До 17 год

У-16: Македонија ја победи Црна Гора во Подгорица

Македонската репрезентација до 16. години ја победи Црна Гора со 1:0 на гостински терен во Подгорица на првиот од двата контролни натпревари меѓу двете селекции.

03.11.2014   Репрезентации - До 19 год

У-18: Koнтролна пресметка против Азербејџан

Македонската репрезентација дo 18. години во среда, 5 ноември со почеток во 13.00 ч. ќе одигра контролен натпревар против селекцијата на Азербејџан на теренот во комплексот „Куќа на фудбалот“.

03.11.2014   Репрезентации - До 21 год

У-21: Македонија против Црна Гора на 16. ноември

Македонската репрезентација до 21. година на 16. ноември против Црна Гора ќе одигра контролен натпревар на централниот терен во комплексот „Куќа на фудбалот“.

29.10.2014   Репрезентации - Футсал

Шпанија го освои првото место на футсал турнирот во Скопје

Големиот фаворит Шпанија го освои првото место на маѓународниот турнир во футсал кој Фудбалската федерација на Македонија го организираше во СЦ „Борис Трајковски“.

28.10.2014   Репрезентации - Футсал

Македонија против Шпанија во финалето на футсал турнирот

Македонската А футсал репрезентација ќе игра во финале против Шпанија на меѓународниот пријателски турнир кој го организира Фудбалската федерација на Македонија во СЦ „Борис Трајковски“.

27.10.2014   Репрезентации - До 17 год

У-17: Македонија минимално поразена од Англија

Македонската репрезентација до 17. години загуби со 1:0 од Англија на вториот натпревар од квалификацискиот турнир на Кипар за пласман во елитната рунда на Уефа.

27.10.2014   Репрезентации - Футсал

Иван Божовиќ – Нашите цели се високо поставени

Иван Божовиќ, еден од најдобрите футсал тренери на овие простори е вклучен во работата на стручниот штаб во македонската репрезентација.

Календар
А репрезентација