Содржини

10.09.2021   Репрезентации - До 17 год

На турнир во Скопје, Македонија до 17 години против Србија и Кипар

Фудбалската федерација на Македонија од 10. до 16. септември организатор на турнир за репрезентации до 17 години.

25.08.2021   Репрезентации - До 17 год

Македонија до 16 години: Без голови на првиот контролен дуел против Турција

Младата репрезентација на Македонија (генерација 2006) го одигра првиот од двата контролни меча против соодветната селекција на Турција.

11.05.2021   Репрезентации - До 17 год

Турнир „Миљан Миљаниќ: Пораз од Црна Гора

Репрезентацијата на Македонија до 17 загуби од Црна Гора во првиот натпревар од турнирот „Mиљан Миљаниќ" што се одржува во Стара Пазова, Србија. Противникот славеше победа со 6:5 по подоброто изведување пенали.

07.05.2021   Репрезентации - До 17 год

Репрезентација до 17 години: Македонија ќе учествува на меѓународниот турнир Миљан Миљаниќ во Србија

Младата репрезентација на Македонија ќе учествува на седмиот по ред меѓународен турнир „Миљан Миљаниќ” за фудбалери до 17 години ( генерација 2005 ) во периодот од 10 до 15 мај.

05.05.2021   Репрезентации - До 17 год

Репрезентација до 15 години: Пораз од Белорусија во првиот натпревар на меѓународниот турнир „Влатко Марковиќ

Младата репрезентација на Македонија загуби од соодветната селекција на Белорусија во рамките на првиот меч од силниот меѓународен турнир за фудбалери до 15 години што се одржува во Хрватска.

Календар

07 Окт

16:00 Фарски Острови - Македонија
    У21 квалификации за Европско

08 Окт

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

11 Окт

20:45 Македонија - Германија
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација