Содржини

21.05.2021   Репрезентации - До 21 год

Македонија до 21 година: Селекторот Благоја Милевски го објави списокот на играчи за мечот со Словенија

Македонската репрезентација до 21 година на 3. јуни во словенечки Терме Чатеж ќе одигра контролен натпревар против селекцијата на Словенија.

29.03.2021   Репрезентации - До 21 год

Репрезентација на Македонија до 21 година: Убедлива победа против Бугарија

Репрезентацијата на Македонија до 21 година славеше убедлива победа од 5:1 против соодветната селекција на Бугарија во последниот натпревар од меѓународниот турнир „Анталија Куп 2021".

27.03.2021   Репрезентации - До 21 год

„Анталија Куп 2021" - Нерешено против Словачка

Рапрезентацијата на Македонија до 21 година одигра нерешено 2:2 против Словачка во рамките на второто коло од меѓународниот турнир „Анталија Куп 2021".

24.03.2021   Репрезентации - До 21 год

Македонија до 21 поразена од Казахстан во првото коло од Анталија куп 2021

Младата репрезентација на Македонија предводена од селекторот Благоја Милевски загуби со 2:1 од Казахстан во рамките на првиот натпревар од силниот меѓународен пријателски турнир кој се одржува во Анталија, Турција.

Календар
А репрезентација