Содржини

09.03.2021   Репрезентации - Футсал

Футсал репрезентацијата на Македонија убедливо поразена од Србија

Македонската футсал репрезентација загуби убедливо со 6:1, од одличната селекција на Србија во четвртото коло од квалификациската група за пласман на Европското првенство.

Календар

07 Окт

16:00 Фарски Острови - Македонија
    У21 квалификации за Европско

08 Окт

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

11 Окт

20:45 Македонија - Германија
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација