Репрезентацијата на Македонија (генерација 2007) загуби од Босна и Херцеговина со 2:1

Објавено на 09 Јули, 2021 во Вести, До 17 год


Младата репрезентација на Македонија (генерација 2007 ) загуби од соодветната селекција на Босна и Херцеговина во рамките на меморијалниот турнир „Јосип Каталински - Шкија".

На тренинг центарот во Зеница, избраниците на селекторот Драган Начевски загубија минимално со 2:1. Противникот одлично го започна натпреварот, искористи невнимание во нашата одбрана и рано уште во 3. минута поведе со 1:0. Стрелец на водечкиот гол беше Андреј Мичиќ. Преку Стефан Младеновски, Македонија успеа да го израмни резултатот.

Во продолжението Босна и Херцеговина подобрата игра ја круниса со втор погодок во нашата мрежа. Фарис Џефахири во 68. минута погоди за предност на противникот од 2:1. Воедно тоа беше и конечниот резултат на денешната средба

Македонија (генерација 2007):Давид Илоски, Окан Ракипи, Милош Спасовски, Даим Кадриовски, Игли Хасани, Хисар Али, Горазд Ристовски, Марко Киш, Александар Грашевски, Стефан Младеновски, Беркај Шаини;

Резерви: Oнур Бешир, Лука Атанасовски, Андреј Мурџевски, Златко Радески, Еранд Зиба, Шефир Мендерез, Каменчо Андоновски, Бобан Кузмановски, Стефан Антонијев;

Предводник: Драган Начевски;
   
   
Актуелности

19.09.2021    Вести

Женската репрезентација на Македонија до 19 години несреќно поразена од Романија на првиот контролен меч

Младата женска репрезентација на Македонија до 19 година загуби минимално со 1:0 од соодветната селекција на Романија во...

Календар

07 Окт

16:00 Фарски Острови - Македонија
    У21 квалификации за Европско

08 Окт

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

11 Окт

20:45 Македонија - Германија
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација