Резултати 23 коло Прва ЖФЛ, 2020/21

Објавено на 10 Мај, 2021 во Прва ЖФЛ


По одигрување на натпреварите од 23 коло од Првата Женска Фудбалска Лига за натпреварувачка сезона 2020/21, резултатите се следни-

ЖФК Деспина-ЖФК Тиверија  0-7

ЖФК СЦ Истатов 2015-ЖФК Топ Гол 9-3

ЖФК Кочани-ЖФК Асс Унитед 2-9

ЖФК Борец-ЖФК Љуботен 2-0

 ЖФК Шкупи 2019-ЖФК Скопје 2014 2-14

ЖФК Плачковица-ЖФК Речица 0-2

ЖФК Атлетико-ЖФК Шкендија 1-6
   
   
Актуелности

16.04.2024    Вести

ФФМ и федерациите од регионот со безусловна поддршка за Александар Чеферин

На регионален состанок во Тирана, асоцијациите од Југоисточна Европа дискутираа за различни прашања и предизвици. Безусл...

Календар
А репрезентација