Ждреб во „Куќа на фудбалот“: Македонија Ѓ.П. - Академија Пандев и Струга Трим Љум - Силекс полуфинални двојки во Купот на Македонија

Објавено на 16 Март, 2021 во Куп на Македонија, Вести


Македонија Ѓ.П. - Академија Пандев и Струга Трим Љум - Силекс се полуфиналните двојки во Купот на Македонија. 

Еден натпревар одлучува за финалистите во Купот на Македонија за натпреварувачката сезона 2021. 

Натпреварите ќе се одиграат на 7. април 2021. со почеток во 15:00 часот.    
   
Актуелности

19.09.2021    Вести

Женската репрезентација на Македонија до 19 години несреќно поразена од Романија на првиот контролен меч

Младата женска репрезентација на Македонија до 19 година загуби минимално со 1:0 од соодветната селекција на Романија во...

Календар

07 Окт

16:00 Фарски Острови - Македонија
    У21 квалификации за Европско

08 Окт

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

11 Окт

20:45 Македонија - Германија
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација