Женската А репрезентација на Македонија убедливо поразена од Австрија

Објавено на 07 Септември, 2022 во А репрезентација жени


Женската репрезентација на Македонија забележа убедлив пораз од фаворитот Австрија во меч од квалификацискиот циклус за пласман на Европско првенство 2023.

Избраничките на селекторот Кирил Изов на гостински терен беа поразени со 10:0.

По првото полувреме Австријките водеа со 4:0, а во вториот дел дадоа шест гола. Никол Биља постигна хет-трик.

Македонија: Панчурова, Јошевска, Николовска, Милчевска, Живиќ, Мустафа, Шемсовиќ, Андревска, Андонова, Максути, Рочи;   
   
А репрезентација