Најди клуб блиску до тебе
Актуелности
Делегирање

07.05.2021    Вести

Репрезентација до 17 години: Македонија ќе учествува на меѓународниот турнир Миљан Миљаниќ во Србија

Младата репрезентација на Македонија ќе учествува на седмиот по ред меѓународен турнир „Миљан Миљаниќ” за фудбалери до 17 години ( генерација 2005 ) во периодот од 10 до 15 мај.

05.05.2021    Вести

Репрезентација до 15 години: Пораз од Белорусија во првиот натпревар на меѓународниот турнир „Влатко Марковиќ

Младата репрезентација на Македонија загуби од соодветната селекција на Белорусија во рамките на првиот меч од силниот меѓународен турнир за фудбалери до 15 години што се одржува во Хрватска.
Натпревари во тек
Следни натпревари
Календар на меѓународни натпревари Кликни за повеќе
А репрезентација