Поради лоши временски услови одложени неколку натпревари од ВМФЛ Исток и Запад

Објавено на 11 Декември, 2021 во Втора МФЛ, Вести


Поради лоши временски услови, Комисијата за натпревари праќа информација дека се одложуваат натпреварите од ВМФЛ - Исток, Кожув Гевгелија - Братство, Детонит Јуниор - Осогово и мечевите од ВМФЛ - Запад, Велешта - Силекс, Гостивар - Тетекс 1955, Кораби - Охрид Лихнидос.

Истите натпревари ќе бидат одиграни во вторник, на 14 декември во 13:00 часот.   
   
А репрезентација