Содржини

31.08.2015   Репрезентации - До 21 год

Репрезентација до 21 година: Дојдени сме за победа!

Во пресрет на квалификацискиот дуел на 5 септември на тренинг центарот „Петар Милошевски" Македонската репрезентација до 21 година ќе одигра натпревар против Украина, во рамките на второто коло од квалификаците за Европско првенство во Полска 2017.

28.08.2015   Репрезентации - До 17 год жени

Девојчиња до 17 години: Заврши развојниот турнир во БиХ

Нашиот национален тим, турнирот во Босна и Херцеговина го заврши со една победа и два порази, со што ова натреварување го завршивме на делба на третото место.

27.08.2015   Репрезентации - До 21 год

Давид Бабунски: Се надевам на докажување на добрата форма во Барселона Б

Нашиот клучен играч од средниот ред нема да биде во можност да ѝ се приклучи на репрезентацијата до 21 година на претстојните натпревари против Украина и Австралија поради клупските обврски и докажување на одличната стартна форма во Барселона Б.

26.08.2015   Репрезентации - До 17 год

Прва победа на Македонија на УЕФА развојниот турнир за девојчиња до 17 години

Репрезентацијата на Македонија за девојчиња до 17 години забележа победа над селекцијата на Босна и Херцеговина со 1 - 0.

25.08.2015   Репрезентации - До 19 год жени

Mинимален пораз на женската репрезентација на Македонија до 17 години од Хрватска во првиот натпревар од развојниот турнир

Минимален пораз на женската репрезентација на Македонија до 17 години на УЕФА развојниот турнир кој се одржува во Босна и Херцеговина.

25.08.2015   Репрезентации - До 21 год

Благоја Милевски: Очекувам играчите да го дадат својот максимум во согласност со квалитетите и талентот кој го поседуваат

Македонската репрезентација до 21 година на 5 септември на тренинг центарот „Петар Милошевски" ќе одигра натпревар против Украина, во рамките на второто коло од квалификаците за Европско првенство во Полска 2017.

25.08.2015   Репрезентации - До 21 год

Благоја Милевски го објави списокот на фудбалери за пресметките против Украина и Австралија

Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 21 година, Благоја Милевски го соопшти списокот на фудбалери на кои ќе смета за квалификацискиот натпревар против селекцијата на Украина на 5 септември и контролниот дуел со Австралија два дена подоцна.

21.08.2015   Репрезентации - До 17 год

Македонија до 16 години го победи Кипар

Македонската репрезентација до 16 години забележа победа од 3:2 против Кипар на вториот пријателски натпревар одигран во Никозија.

20.08.2015   Репрезентации - До 21 год

Благоја Милевски: Имаме право да се надеваме на позитивни работи

Македонската репрезентација до 21 година на 5. септември на тренинг центарот „Петар Милошевски“ против Украина го игра натпреварот од вториот круг од квалификациите за Европското првенство.

18.08.2015   Репрезентации - До 17 год

У - 16: Македонската репрезентација поразена во Кипар

Репрезентацијата на Македонија до 16 години, загуби со 3 - 2 во контролен дуел против селекцијата на Кипар.

Календар
А репрезентација