Содржини

17.11.2015   А репрезентација - Вести

Македонија - Либан 0:1

Македонската А репрезентација загуби со 1:0 од Либан во пријателскиот натпревар одигран на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

17.11.2015   А репрезентација - Вести

Игор Ангеловски: „Во секој натпревар мораме да бидеме на високо ниво“

Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски посакува победа денеска против Либан во пријателскиот натпревар кој започнува во 13.00 часот на Националната арена „Филип Втори“ (директен пренос - Македонска телевизија).

16.11.2015   А репрезентација - Вести

А репрезентација: „Да го повторите позитивното од пресметката против Црна Гора“

Македонската фудбалска репрезентација утре во 13.00 часот на Националната арена „Филип Втори“ го игра контролениот натпревар против Либан.

13.11.2015   А репрезентација - Вести

Столе Димитриевски: „Одличен натпревар, мора да бидеме на високо ниво и против Либан“

Македонската А репрезентација денеска на тренинг центарот „Петар Милошевски“ одржа релаксирачи тренинг по синоќешниот натпревар против Црна Гора во кој убедливо славевме со 4:1.

13.11.2015   А репрезентација - Вести

Видео: Македонија - Црна Гора 4:1

Во продолжение погледнете ги најинтересните моменти од победата на репрезентацијата на Македонија против Црна Гора.

Календар
А репрезентација